29 Ақпан 2024

«ХИМИЯ» ББ СТУДЕНТІ АКАДЕМИЯЛЫҚ ҰТҚЫРЛЫҚ БАҒДАРЛАМАСЫ БОЙЫНША ОҚУЫН АЯҚТАДЫ

Шығыс Қазақстандағы ең ірі жоғары оқу орыны – Сәрсен Аманжолов атындағы ШҚУ Жоғары білім беру саласында түркітілдес елдермен тығыз қарым-қатынас жасау үшін бар күш-жігерін салуда. Мәселен, 2022 жылы жоғары оқу орыны Түркі кеңесінің түркі университеттері одағына ресми түрде қабылданды.
Одаққа мүшелік Orhun академиялық ұтқырлық бағдарламасы бойынша серіктес жоғары оқу орындары арасында студенттер мен профессор-оқытушылар құрамын академиялық алмасуға мүмкіндік берді. Бағдарламаның негізгі міндеттері мүше университеттер арасында дипломдардың баламалылығын тану үшін жағдай жасау, бірлескен зерттеу бағдарламалары мен жобаларын іске асыру, сондай-ақ ғылыми және спорттық жарыстарды, симпозиумдарды, академиялық және мәдени іс-шараларды ұйымдастыру. Қазір студенттер Қазақстанда, Өзбекстанда, Әзірбайжанда, Қырғызстанда, Түркияда және Венгрияда білім алуда.
Сонымен, Orhun бағдарламасы аясында студенттер бауырлас елдер-Түркия мен Әзірбайжанға барды. Атап айтқанда,»Alanya alaaddin keykubat University»,» Bahçeşehir University»,» Kapadokya University»,» Bursa Uludağ University»,» Ege University «және»Baku State University».
Жақында Amanzholov University-дің химия кафедрасының 4-курс студенті Мадияр Дәулетқазы Әзербайжанда академиялық ұтқырлық бағдарламасы бойынша жарты жылдық оқуын сәтті аяқтады.