5 Ақпан 2024

ӨНДІРІСТІК ІС-ТӘЖІРИБЕ: «ПАСЕКА» ШҚ

Екінші семестр басталуымен ШҚУ-ды бітіруші курс студенттері тиісті білім беру бағдарламалары базаларында өндірістік іс-тәжірибеден белсенді түрде өтуде.

Мәселен, «Орман ресурстары, аңшылық және ара шаруашылығы» ББ 10-ға жуық студенті ара өнімдерін өндірумен айналысатын және фирмалық дүкендер арқылы бөлшек және көтерме сатуды жүзеге асыратын «Пасека» шаруа қожалығында тәжірибелік дағдыларды алуда.
Практиканттар шаруашылықтың негізгі профильдері мен өнімдерін зерттеуде. Атап айтқанда, балауыз және ульетар, бал айдау, ара пакеттері, ветеринарлық препараттар, дәрумендер мен стимуляторлар өндірісі.

– Қыс мезгілінде студенттер күн сайын арнайы машиналардың көмегімен бал құю және орау жұмыстарымен айналысады. Бізде барлық қажетті жабдықтар бар.Көп нәрсе автоматтандырылған. Біздің жабдықтарымыздың арқасында балалар » сен » техникасымен сөйлесуді үйренеді, – дейді «Пасека» ШҚ қызметкері Раиса Қасымбаева.

– Іс-тәжірибенің басталуымен-ақ топтастарыммен бірге көптеген жаңа әдебиеттерді зерттедім. Мәселен,» Ара өсіру терминдерінің сөздігі»,» Қазақстанның Бал өсімдіктері»және т.б. Сондай-ақ, біз ауыл шаруашылығы және аграрлық сектор туралы өз білімімізді тереңдете түстік. Тәжірибе өте қызықты, – дейді студент Айнұр Несіпбаева.

Жалпы,өндірістік тәжірибе қаңтар мен сәуір аралығында өтеді. Оны аяқтағаннан кейін студенттер ресми түрде жұмысқа орналасуға мүмкіндік алады.Айта кету керек, ШҚУ түлектерінің жұмысқа орналасу көрсеткіші 98% құрайды.