29 Сәуір 2024

ШҚУ-ДА «ТАЗА ҚАЗАҚСТАН» ЭКОЛОГИЯЛЫҚ АКЦИЯСЫ ЖАЛҒАСУДА

Университет ұжымы мен білім алушылары «Таза Қазақстан» республикалық экологиялық акциясы аясында ЖОО аумақтарын санитарлық тазарту бойынша кезекті іс-шара өткізді.

Өткен демалыс күндері бас оқу-ғимаратының аумағында егін жинау мен абаттандырудан басқа қылқан жапырақты және басқа да ағаш түрлерінің көшеттері отырғызылды.

Ағаш отырғызуға С.Аманжолов атындағы ШҚУ КЕАҚ басқарма төрағасы-ректор Мұхтар Төлеген қатысты.

Ол университет мемлекет басшысы Қасым-Жомарт Тоқаевтың бастамасымен «Таза Қазақстан» акциясына белсенді қатысып жатқанын айта өтті.

– Бір ай ішінде біз ЖОО-ның оқу-ғимараттары мен жатақханаларының ғана емес, жалпы қаланың аумақтарын тазарту және абаттандыру бойынша ауқымды іс-шаралар жүргізудеміз. «Таза Қазақстан» акциясының мақсаты- тазалық пен тәртіпті қамтамасыз етуге ғана емес, жас ұрпақты экологиялық мәдениетке, табиғатқа дұрыс және ұқыпты қарауға, қоршаған ортаның тазалығына қол жеткізуге тәрбиелеуге бағытталған, – дейді ЖОО ректоры Мұхтар Төлеген.

ЖОО басшысының айтуынша, осыған байланысты С.Аманжолов атындағы ШҚУ-дың  ғылыми кеңесінің шешімі бойынша «Таза Қазақстан» арнайы оқу-әдістемелік құралын шығарады. Сондай-ақ, барлық оқу орындарында осындай пәнді енгізу жоспарлануда.

Айта кету керек, ауқымды экоакция жалғасады.Келесі аптада «Өнегелі ұрпақ» ұранымен өтеді.