12 Маусым 2024

ҚАБАНБАЙ БАТЫР АТЫНДАҒЫ ӘСКЕРИ КАФЕДРАҒА БЕС ЖЫЛ

Сәрсен Аманжолов атындағы Шығыс Қазақстан университетіндегі Қабанбай батыр атындағы әскери кафедраның ашылғандығына бес жыл толуына орай мерейтой өтті.
2019 жылдың 11 мамырында Қазақстан Республикасының бұрынғы Қорғаныс министрі генерал-майор Нұрлан Ермекбаевтың бұйрығы шықты. Сол күннен бастап әскери кафедра офицерлер мен запастағы сержанттарды даярлау бағдарламасын бітірген 500-ден астам студент шығарды. Қазір мұнда 260-тан астам студент оқиды.

Директорлар кеңесінің өкілдері, ПОҚ және курсанттар қатысқан салтанатты шарада ЖОО ректоры Мұхтар Төлеген құттықтау сөз сөйледі.

-Біздің осылай ашуымыздың алдында материалдық – техникалық базаны құру және оқытушыларды,өз істерінің нағыз мамандарын шақыру бойынша үлкен дайындық жұмыстары жүргізілді. Қажырлы еңбектің арқасында қазір біздің студенттер университет тарихында алғаш рет офицерлік атақ ала алады, – дейді басшы.

Мереке барысында курсанттар әскери-патриоттық әндер орындап, қонақтар дәстүрлі сарбаз ботқасының дәмін татты.

Әскери кафедрада сегіз мамандандырылған сынып, дәріс залы, әдістемелік кабинет, саптық плац, спорттық қалашық, тактикалық алаң, электронды және атыс тирі, техниканы сақтауға арналған бокс жұмыс істейді. Аудиториялар техникалық оқыту құралдарымен, макеттермен, бейне проекторлары бар интерактивті тақталармен және нетбуктармен жабдықталған.

Бағдарлама бойынша запастағы офицерлер мен сержанттарды даярлау әскери-есептік мамандықтар бойынша алынатын жоғары білім негізінде жүзеге асырылады. Әскери кафедраны бітіргеннен кейін жас балалар жоғары оқу орнын бітіргені туралы дипломмен қатар запастағы офицердің жеке куәлігін алады. Олар Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріне, Қазақстан Республикасының Ішкі істер органдарына, Қазақстанның Төтенше жағдайлар министрлігіне жұмысқа орналаса алады, онда білімді, батыл және жауапты адамдар қажет екені анық.