9 Сәуір 2024

AMANZHOLOV UNIVERSITY ОҚЫТУШЫСЫНЫҢ ОНЛАЙН КУРСЫ COURSERA ӘЛЕМДІК КАТАЛОГЫНА ЕНДІ

Биология кафедрасының қауымдастырылған профессоры Гүлназ Садықанова «Coursera» платформасы үшін техникалық талаптар мен мазмұндық бөлік бойынша оң сараптамалық қорытындыларға ие болған «Эукариоттық жасушаның құрылымдық-функционалдық ұйымдастырылуы немесе жасушаға саяхат» онлайн-курсын таныстырды. Жақын арада профессор Coursera Kazakhstan командасымен бірлесіп курс материалдарын Coursera әлемдік платформасына жүктей бастайды. Гүлназ Садықанова «Coursera қазақ тілінде» жобасы аясында авторлық жұмысты орналастырған алғашқы қазақстандық ғалым атанбақ.

-Менің зерттеу пәнім – жасуша биологиясы. Курстың мақcаты – жаcушаны күрделі биологиялық жүйе ретінде зерттеу, оны физиология, генетика, молекулалық биологияны меңгеруде қолдану. Менің жұмысымда жасуша теориясы, жасушаларды ұйымдастыру түрлері, эукариоттық жасушаның құрылымдық-функционалдық жүйелері, генетикалық ақпаратты сақтау, көбейту және енгізу жүйесі туралы соңғы мәліметтер берілген, – деді профессор.

Айта кетейік, ШҚУ қызметкері «EdSmart Premium» интерактивті бейнежазбасының жаңа мультимедиялық студиясының арқасында сапалы ұсынған бейне курсын дайындай алды. Цифрлық зертхана бейне-аудио жабдықтармен жабдықталған, бұл оқытушыларға заманауи әдістер мен құралдарды пайдалана отырып, Coursera платформасы үшін білім беру контенті мен курстарын дайындауға мүмкіндік береді.