12 Қазан 2023

2022-2023 ОҚУ ЖЫЛЫНДАҒЫ ЕСЕП БЕРУ КЕЗДЕСУІ

С. Аманжолов атындағы ШҚУ-да ЖОО ректоры Мұхтар Төлеген 2022-2023 оқу жылының қорытындысы туралы мәлімдеген қызметкерлер мен оқытушыларға есеп беру кездесуі өтті.

Бүгінде ШҚУ Шығыс Еуропа және Орталық Азия университеттері арасында 401-450 орынмен QS ірі халықаралық рейтингіне кіреді. Осы жылдың қыркүйек айында университет жоғары оқу орындарының ірі әлемдік рейтингі – Times Higher Education 2024-ке кірді. Бұл жетістіктер ауқымды стратегияны орындау бойынша қажырлы еңбектің дәлелі.

Есеп барысында халықаралық қызметке ерекше назар аударылды. Бүгінде ЖОО 200 шетелдік серіктес ЖОО-мен ынтымақтастықта. Қос дипломды білім берудің 14 бағдарламасын және академиялық ұтқырлықты жүзеге асырады.

– Біз Бристоль университетімен заң және педагогика ғылымдары Жоғары мектебінің филиалын ашу туралы келісімге қол қойдық. Қазан айында Генуи университетінде итальяндық мәдени орталықты құру жоспарлануда. Сондай-ақ, біз Хунань дәстүрлі медицина университетімен бірлесіп «DANA BALA» үздіксіз және инклюзивті білім беру орталығының базасында қытай медицинасы орталығын ашамыз. Және бұл тек бастамасы ғана, – деді ректор Мұхтар Төлеген.

2022 жылы ЖОО 700 млн. теңге көлемінде ғылыми жобаларды қаржыландыруды жеңіп алды. 2023 жылы 800 млн. теңгеге жобалар ұтып алынды. Биыл университет Хирша Ұлттық индексі рейтингінде Қазақстанның жоғары оқу орындары арасында 37-орынға ие болды.

ШҚУ-да тәрбие жұмысы жақсы ұйымдастырылған. Әлеуметтік жеңілдіктер, оқу жеңілдіктері, талантты студенттерге арналған стипендиялар, қолайлы жағдай білім алушыларға академиялық, ғылыми және әлеуметтік салаларда жетістікке жетуге мүмкіндік береді.

– Егер Қаржы-шаруашылық қызмет туралы айтатын болсақ, 2022-2023 жылдары барлық ағымдағы жөндеу жұмыстары жүргізілді. Университетте жалақы, шәкіртақы, салық міндеттемелері және коммуналдық қызметтер бойынша қарыздар жоқ, – деді ректор.

Айта кетейік, бүгінгі таңда университетті дамытудың 2023-2029 жылдарға арналған жаңа бағдарламасы әзірленді.