4 Желтоқсан 2023

БОЛАШАҚ ПЕДАГОГТАРҒА АРНАЛҒАН ВОРКШОП-ТРЕНИНГ ӨТТІ

ШҚУ-да педагогикалық мамандықтар студенттеріне арналған воркшоп-тренинг өтті. Жас оқытушылар, жаңа авторлық әдіснамалардың өкілдері спикерлар қатарында болды. Атап айтқанда, iQanat High School-ға контент әзірлеген және «Балапан» телеарнасында 60-тан астам телевизиялық сабақ дайындаған математика мұғалімі Ыхыласжан Досболов. Қазіргі уақытта белсенді идеологиясы бар оқытушы «Ybyrai Мektebi эксперименттік мектебі» жобасының қатысушысы. Жоба аясында Ыхыласжан Құлынжон ауылының оқушыларына геометрия, алгебра және логика пәндерінен сабақ береді. Баяндама барысында спикер болашақ әріптестеріне түбегейлі бақылау, баламен белсенді эмоционалды және интеллектуалды өзара әрекетке жол бермеуге негізделген, шығармашылық ойлауға сүйенген авторлық әдістемесін таныстырды.

Назарбаев Зияткерлік мектептеріне оқуға дайындалуға арналған тесттер жинағының тең авторы Әлихан Ермағанбетов те пайдалы ақпаратпен бөлісті. Оның өнім дизайны, iQanat High School контенті және Kitap қосымшаларын жасауда он жылдан аса тәжірибесі бар. Әлиханның айтуынша, жаңа буын мұғалімдері тиімді оқыту үшін заманауи технологиялық құралдарды қолдануы керек. Мысалы, презентациялар, инклюзивті дизайн, қызықты медиа файлдар.

Воркшоптың қорытынды бөлімінде үш кітаптың және математика мен логика бойынша 1000 тегін видеосабақтың авторы Аралбек Берікұлы сөз алды. Ол сонымен қатар Postgraduate Certificate in Education иегері екенін еске салайық. Университет қонағы студенттерге өздеріне «Мен неге мұғаліммін?” метафизикалық сұрағына жауап беруге шақырды. Оның айтуынша, болашақ ұстаздар мамандықтарының маңызын терең түсінеді.