«СИЛЛАБУСТЫ ӘЗІРЛЕУ: СИЛЛАБУСТЫҢ САПАСЫНАН ОҚЫТУ САПАСЫНА» СЕМИНАРЫ

Әдістемелік семинарлар циклі шеңберінде «Силлабусты әзірлеу: силлабустың сапасынан оқыту сапасына»  тақырыбында кезекті оқыту семинары өтті. Онда оқу процесінде силлабусты құру мен пайдаланудың негізгі аспектілері қозғалды.

Семинар жұмысы АСжББББД директоры Ержан Домалатовтың кіріспе сөзінен басталды. Ол аталған семинар тақырыбының маңыздылығын атап өтіп, сапалы әзірленген силлабус табысты оқытудың және оқу пәні бойынша қойылған мақсаттар мен оқу нәтижелеріне қол жеткізудің негізі екенін атап өтті. Мұндай шараларды өткізу оқытушылардың кәсіби деңгейін арттыруға, тәжірибе алмасуға және білім беру сапасын жақсартуға ықпал етеді.

Спикер биология ғылымдарының кандидаты, биология кафедрасының қауымдастырылған профессоры Гүлназ Садықанова болды.

Семинар барысында профессор Гүлназ Садықанова әзірлеген силлабустар мысалында силлабусты әзірлеудің авторлық тәсілі көрсетілді. Оқыту мен оқыту әдістерін қолдану принциптері, білім алушыға және құзыреттілікке бағытталған негізгі тәсілдер талқыланды. Мысалы, белсенді оқыту, іздеу-зерттеу қызметіне негізделген оқыту, проблемалық оқыту, «төңкерілген оқыту» технологиясы және басқа да бірқатар тәсілдер.

Семинар университет оқытушыларына силлабустарды әзірлеу және оларды оқу процесінде қолдану бойынша профессор Гүлназ Садықанованың тәжірибесімен танысуға мүмкіндік берді.

Қорытындылай келе, Ержан Домалатов семинардың барлық қатысушыларына, сондай-ақ ұйымдастырушыларға осындай маңызды іс-шараны өткізгені үшін алғысын білдіріп, алған білімдері мен практикалық дағдылары оқу орнындағы білім сапасын жақсартуға және білім алушылардың үлгерімін арттыруға көмектесетінін атап өтті.