26 января 2024

ӘЛЕМДІК ОЗЫҚ ТӘЖІРИБЕ

Фин ХАМК университетінің (Оңтүстік — Шығыс Финляндияның қолданбалы ғылымдар университеті) және Назарбаев Университетінің сарапшыларының қатысуымен педагогикалық білім беруді жаңғырту бойынша біліктілікті арттыру курстары аяқталды.
Жоба Назарбаев университеті сарапшыларының қатысуымен Финляндияның HAMK, JAMK университеттерінің негізгі сарапшыларының басшылығымен жүзеге асырылуда. Жобаны іске асыруға Қазақстанның 17 жоғары оқу орнынан келген педагогикалық әзірлеушілер қатысты.
Жобаның негізгі мақсаты – бакалавриат пен магистратураның 30 жаңа білім беру бағдарламасын әзірлеу.
5-26 қаңтар аралығында Дүниежүзілік Банктің «Орта білім беруді жаңғырту» жобасы шеңберінде С. Аманжолов атындағы ШҚУ-да педагогикалық білім беру бағдарламаларын кеңейту бойынша онлайн-семинар өтті.
ШҚУ-дың алпыстан астам оқытушылары мен Қазақстан-Американдық еркін университетінің 18 оқытушысы үшін университет қабырғасында ұлттық тренерлер Светлана Стельмах және Ирина Мацкевич оқыту өткізді.
Жаттықтырушылардың айтуынша, табысқа жетудің бірден-бір себебі-Хельсинки қаласындағы ХАМК университеті мен Назарбаев Университетінің сарапшыларының қатысуы болған. Бұл сарапшылар білім беру саласындағы жетекші мамандар. Олар оқу процесін әртүрлі зерттеулермен, озық тәжірибелермен және әлемдік тәжірибелермен байыту арқылы өздерінің зор үлестерін қосқан.

— Біздің оқытушылар педагогикалық саладағы соңғы үрдістер мен инновацияларды қамтитын материалды игерген. Бұл әлемдік талаптарға сәйкес келетін білім берудің жоғары стандарты, — дейді Светлана Стельмах.

Ал, ұйымдастырушылар болса, Назарбаев Университетінің ХАМК оқытушылары мен қатысушыларына алғыстарын білдіріп, бұл біздің оқу орындарымызда тың өзгерістер әкелетінін атап өтті.