28 Мамыр 2024

ШҚУ ҰЖЫМЫ АРДАГЕР ОҚЫТУШЫНЫҢ МЕРЕЙТОЙЫН АТАП ӨТТІ

С. Аманжолов атындағы ШҚУ-да ШҚО Құрметті азаматы, педагогика ғылымдарының кандидаты, доцент, профессор Ленста Әубәкірованың 85 жылдығына арналған салтанатты шара өтті.

Ардагер-профессордың бүкіл оқытушылық қызметі ШҚУ-мен байланысты. 1957 жылы Өскемен педагогикалық институтының физика-математика факультетіне оқуға түсіп, 1962 жылы сәтті аяқтады.  1969 жылы туған университетінде еңбек жолын бастады. Мұнда ол 50 жылдан астам уақыт қызмет етті.

Атап өткендей, оның есімі университет тарихында ғана емес, отандық білім мен ғылым тарихында да алтын әріптермен жазылған. Ғылыми қоғамдастықтағы биік беделіне көптеген марапаттар дәлел. Ол «Қазақ КСР Халық ағарту ісінің үздігі» төсбелгісімен (1988 ж.), «Үздік мұғалім-комсомолге» белгісімен (1989 ж.), КСРО Жоғары оқу орнының «Жұмыстағы жоғары жетістіктері үшін» төсбелгісімен (1990 ж.), «Еңбек ардагері» медалімен (1987 ж.), КОКП ОК Құрмет грамотасымен (1981 ж.) марапатталған. Сондай-ақ, «ҚР Білім беру ісінің құрметті қызметкері» төсбелгісімен (желт. 2003 ж.), Абай медалі, Қазақстанның 30 жылдығы медалімен марапатталған.

Леса Рахымжанқызын мерейтойымен құттықтауға бұрынғы әріптестері, студенттері, университет басшылығы, ардагерлер ұйымдарының, қала әкімдігінің өкілдері, туыстары, достары келді. Оның атына көптеген жылы сөздер, тілектер айтылды, өлең оқылды. Мерейтойлық шараның құрметіне орай шағын концерт ұйымдастырылды.

– Бүгінгі таңда листа Рахымжанқызының біздің ЖОО-дағы көп жылғы еңбегіне ерекше назар аударғым келеді. Ол кафедра меңгерушісі, декан, тәрбие ісі жөніндегі проректор болып өнімді қызмет етті. Студенттердің ондаған буынын дайындады, оның жетекшілігімен көптеген кандидаттық диссертациялар қорғалды. Аты аңызға айналған ардагерімізді мерейтойымен құттықтаймын. Мінсіз еңбегі үшін зор алғыс айтқым келеді, – деді ректор Мұхтар Төлеген.

Салтанатты шарада мерейтой иесіне арналған гүл шоқтары мен сыйлықтар да мол болды. Ленста Әубәкірова құттықтау үшін барлығына рахметін айтты.

– Қымбатты достар, әріптестер, менің шәкірттерім, сіздерге тек рахмет айтамын. Мерейтойымды елеп-ескеріп жатқандарыңызға. Еңбек жолымды жылы естеліктермен тағы бір еске салдыңыздар. Аман болыңыздар!, – деп ағынан жарылды туған күн иесі.